Outsourcing

Etykietowanie automatyczne

Etykieciarki automatyczne przystosowane są do aplikowania równocześnie dwóch etykiet tj. na stronę frontową oraz tylną produktów płaskich oraz pojedynczej etykiety na produkty okrągłe. Mają one także zdolność równoczesnego drukowania kilku rodzajów danych np.: daty przydatności do użycia lub spożycia, numeru serii, nastawu lub batch’u. W zależności od rodzaju produktu wydajność wynosi nawet do 20 tys. szt. etykiet w ciągu zmiany 8h.

Funkcjonowanie

Opakowania otwarte

Górny transporter klawiszowy, stabilizujący położenie, umożliwia aplikowanie etykiet na opakowania nie zamknięte.

Wydajność

Precyzyjnie i wydajne etykietowanie płaskich opakowań dwiema etykietami na przód i tył produktu podczas jednego cyklu przejścia.

Szeroki zakres

Możliwość pracy z szerokim asortymentem etykiet papierowych, foliowych, laminatowych w tym także transparentnych.

Pakowanie produktów

Nasza działalność obejmuje między innymi pakowanie produktów takich jak zestawy upominkowe czy produkty higieny osobistej. Pakowanie towarów wykonujemy na sposoby dokładnie opisane poniżej.

Foliowanie poliolefiną

Poliolefina to folia termokurczliwa charakteryzująca się dość dużą wytrzymałością przy niewielkiej grubości oraz dobrą przejrzystością i estetyką. Dzięki temu pakowanie poliolefiną używane jest do tworzenia niewielkich zestawów, zabezpieczania produktów od zewnątrz lub jako opakowanie zbiorcze produktów lekkich. Zgrzewki wykonujemy przy pomocy wysoko wydajnych automatów firmy SmiPack, najczęściej stosowanych do takich produktów jak: zestawy upominkowe (tzw. gift sety), promocyjne oraz pakiety, wielopaki itp. (np. ofoliowywanie past do zębów w kartonikach, farb i odżywek do włosów itp.).

Foliowanie sleeve’m oraz pakowanie poliolefiną.

Wydajność, w zależności od konfiguracji zgrzewki lub wielkości produktów, waha się od 5 – 15tys. szt. pakietów w ciągu zmiany 8h. Do pakowania folią produktów o trudnych, obłych kształtach stosujemy zgrzewarki kloszowe. Przy ich wykorzystaniu wykonujemy zgrzewki produktów pakowanych w butelki szklane jak np. alkohole, produkty spożywcze a także higieny osobistej jak: szampony do włosów, żele do kąpieli, odżywki, płyny do prania i zmiękczania tkanin itp. (np. dla sieci Makro Cash & Carry).

Foliowanie polietylenem.

Przy pomocy posiadanych przez nas automatów do pakowania towarów w duże i ciężkie zgrzewki składające się najczęściej z kilku takich samych produktów, jako wielopaki, dla sieci Makro Cash & Carry (np. płyny i proszki do prania) oraz jako opakowania zbiorcze dla określonych produktów (np. Gillette – pianki i żele do golenia oraz pianki i lakiery do włosów). Polietylen to folia termokurczliwa o bardzo dużej wytrzymałości ale obniżonej przejrzystości a tym samym gorszej estetyce. Służy głównie do tworzenia zgrzewek złożonych z kilku lub kilkunastu ciężkich produktów stanowiąc zarazem ich opakowanie zbiorcze, umożliwiając ich transportowanie i przenoszenie .

Foliowanie polipropylenem

Polipropylen, czyli celofan, to cienka wysoko przeźroczysta, bardzo estetyczna folia, używana głównie jako element opakowania jednostkowego produktu, znacznie podnosząca jego walory wizualne. Nasze automaty przystosowane są do aplikowania folii celofanowej na produkty kosmetyczne i do pielęgnacji (np. perfumy, wody toaletowe, po goleniu, kremy, odżywki itp.). Urządzenia te charakteryzują się stosunkowo prostym procesem przezbrojenia, jednakże ze względu na różnorodne wymiary produktów, wymagają indywidualnych formatów oprzyrządowania, przez co obniżają swe cechy uniwersalności lub wymagają dużych wolumenów produktów jednorodnych lub o przybliżonych gabarytach.

Pakowanie produktów flow-pack

Wykonujemy przy pomocy automatów do pakowania towarów również w folię polipropylenową. Urządzenia te mają bardzo dużą wydajność – do 30 tys. szt. na zmianę 8h. Stosowane są głównie do pakowania folią próbek pieluszek oraz podpasek higienicznych oraz do foliowania różnego rodzaju pakietów (np. zestawy szkolne składające się z kilku składników – książeczek, próbek, ulotek). Automaty te pracują w oddzielnym, specjalnie przystosowanym, pomieszczeniu spełniającym wszelkie wymagania czystości i filtracji powietrza, dedykowanym do pakowania produktów higieny osobistej.

Flow Pack – Belca Malta

Maszyna pakująca stosowana jest do pakowania produktów w folię PP o regularnym kształcie i wym. min-max: dłg. 10-410mm, szer. 40-280mm, wys. 1-150mm produkty mogą być pakowane pojedynczo, partiami lub w pojemnikach.

Ofoliowywanie palet

Do pakowania folią skonsolidowanych palet używamy folii stretch oraz urządzeń półautomatycznych, firmy GEMA, z dociskiem pneumatycznym od góry, wyposażonych w płynną regulację wielkości zakładki folii, system regulacji wstępnego jej rozciągania, układ sznurkowania oraz ogranicznik zakładki folii na palecie (celem uniknięcia uszkodzeń folii podczas transportu wózkiem widłowym). Na życzenie Klienta stosujemy dodatkowo kartonowe lub tekturowe przekładki warstw towarów na palecie, narożniki z tektury litej, jak również kaptury z folii polietylenowej.

Drukowanie etykiet

Posiadamy wysokiej klasy (o dużej rozdzielczości – np. 300 dpi), wysokowydajne drukarki termotransferowe typu AVERY DENNISON API5.4 300dpi oraz ZEBRA ZM600 300dpi które za pomocą oprogramowania Zebra Designer Pro umożliwiają szybkie drukowanie różnorodnych wariantów i wzorów etykiet, w tym także kodów kreskowych w dowolnym standardzie (np. EAN13, EAN128 itp.).

Podstawowy kolor nadruku czarny, na nośniku białym, na życzenie Klienta, może zostać zastąpiony nadrukiem w innym, dowolnym kolorze nadrukowanym na nośniku innym niż biały.

Używamy szerokiej gamy etykiet o zróżnicowanych rozmiarach – od małych (20×32 mm) do największych – paletowych formatu A5 (148×210 mm). Aplikujemy je na produkty, kartoniki jednostkowe, zgrzewki, pakiety, zestawy, wielopaki, kartony zbiorcze oraz uformowane palety.

Dane Kontaktowe

Skontaktuj się z nami telefonicznie, lub skorzystaj z formularza.

 • Siedziba

  Marszałkowska 140/104
  00-061 Warszawa, Polska

 • Numer telefonu

  +48 797 980 890

 • Mail

  biuro@amslogistic.com